Už pěkných pár let zaznamenáváme rychlý rozvoj letecké dopravy. Samozřejmě poněkud zredukovaný současnou pandemií, ale přesto značný. Letecká doprava propojila už pomalu celý svět, provoz na nebi zhoustnul a někde dokonce dosahuje maxima toho, co je ještě možné zvládnout, a stačí obvykle upřít pohled na oblohu a uvidíme čáry, táhnoucí se za stroji, které prolétají nad našimi hlavami.

Leteckých linek je tedy spousta. A to logicky znamená, že je mnoho lidí, kteří tuto dopravu využívají. Nebýt přece pasažérů, nebylo by tu tolik možností letů, kolik jich tu je.

letadlo proti nebi

Pro někoho už se stalo létání běžnou záležitostí, leckdo ho využívá dokonce každou chvíli, a ubývá těch, kdo ještě nikdy po nebi nepluli, a to ať už z povinnosti nebo pro zábavu.

Ale stále jsou tu i lidé, kteří ještě neletěli. A nejedná se jenom o ty, kteří do letadla možná ani nikdy nevstoupí, protože se obávají opustit pevnou půdu pod nohama, nevěří statistikám označujícím leteckou dopravu jako tu nejbezpečnější na celém světě, a tudíž je do letadla nedostane nikdo ani heverem, jak se říká. Mezí těmi, kdo leteckou dopravu ještě nikdy nevyužili, jsou i ti, kdo mají prostě hluboko do kapsy. Tací by možná i letěli, jenže se podívali na obvyklé ceny letenek a rezignovali s tím, že na tohle prostě nemají. Nebo jsou důležitější věci, za něž tito své peníze utratí.

letící stro

Ale ti, kdo nelétají jenom z finančních důvodů, se připravují o požitek z létání sami. Protože i oni by mohli vzlétnout k oblakům, a to za cenu, jež je i pro ně příznivá. Stačilo by totiž, aby využili last minute letenky, jež jsou cenově daleko dostupnější než obvykle se nabízející varianty.

Je totiž logické, že se ne vždy podaří všechny letenky rozprodat. A když je tu riziko, že už se je prodat nepodaří, jdou letecké společnosti s cenami dolů, aby z toho aspoň něco měly. A ti, kdo podobné možnosti využijí, tak mohou letět i velice levně. A proč toho nevyužít?

3.7/5 - (3 votes)