Jak se tam dostanu: Jednou z výhod Dánska je, že se tam pohodlně dostanete autem. To je obrovská výhoda pro ty, kteří nemají rádi létání. Jinak se tam samozřejmě dá i doletět. Největší dánské letiště je v hlavním městě, Kodani. Nicméně mírná nevýhoda je, že z důvodů známých pouze Dánům leží jejich hlavní město na ostrově na kraji země. Tedy pokud poletíte do Kodaně, počítejte s delší cestou do země samotné. Pro ty, kdo neřídí, se jako alternativa nabízejí i levné autobusy a vlaky.
 dánský přístav
Co tam dělat: Dánsko toho nabízí spoustu. Nejznámější je hlavní město, Kodaň. Tisíce turistů každoročně míří k sošce malé mořské víly, ale Kodaň toho nabízí daleko více. Zajděte se podívat třeba do vyhlášené hippie čtvrti Christiania. Toto malé město ve městě si stále uchovává uvolněnou atmosféru, typickou například pro San Francisco 70. let. Nepředstavujte si ale nějaké drogové doupě. Jde spíše o prostor s velmi silným komunitním duchem, zasvěcené nezávislým umělcům a aktivistům. Pokud hippies nejsou zrovna vaše krevní skupina, tak se zajděte podívat například na Amalienborg, zimní královské sídlo, zahrady Tivoli nebo zámek Rosenborg. Až vyjedete z Kodaně, vyrazte třeba do Roskilde, Aarhusu nebo Odense. Nejlepší je jen tak se procházet městem, nasávat atmosféru, nebo si zajít na trhy. A rozhodně nezapomeňte vyrazit na dánské pobřeží, které nabízí skvělou příležitost ke koupání. Jedete-li s dětmi, nejspíše vás také nemine návštěva Legolandu. Koneckonců, stavebnice je tu doma.
 člun s turisty
Co tam jíst: Dánská kuchyně není tak vyhlášená, to ale neznamená, že není skvělá. Dánové jsou, stejně jako ostatní severské národy, rybáři. Rozhodně tedy nezapomeňte ochutnat jejich výtvory z mořských plodů. Kromě toho na dánských stolech nikdy nechybí mléčné výrobky z mléka místních krav. Dánské sýry jsou skvělé, i když velmi aromatické. A, k velké radosti dětí,  Dánové kromě zdravé stravy milují i sladké, takže rozhodně ochutnejte místní cukrovinky. A pro dospělé: ono úsloví „opilej jak Dán“ nevzniklo samo od sebe, takže rozhodně zkuste místní piva.