V domácnosti se čas od času můžeme setkat z drobnou závadou, kapající kohoutek nebo ucpaný odpad. Zkušený kutil si s takovou banalitou poradí sám nebo si objedná šikovného instalatéra, který si s takovým problémem poradí raz, dva. Jenže co když vůbec nejde o malou závadu, taková prasklá hadice od pračky nebo u nádržky s vodou na záchodě, už tak příjemné není. Vesměs se nejedná o žádnou velkou katastrofu, hadička se vymění a je vystaráno. Jenže taková prasklá hadička může vytopit nejenom váš byt, ale i byt pod vámi a to už tak příjemné není. Měli bychom tedy pravidelně provádět drobné údržby, díky kterým riziko nechtěné nehody omezíme na minimum. Pokud už je pozdě a koupelna je vytopená, urychleně zavřeme hlavní přívod vody. Instalatéři pohotovost je tu právě pro tyto účely a obratem nabídne východisko.

výměna vodovodní baterie

Zkušených řemeslníků je ovšem v dnešní době nedostatek a najít tak pomoc obratem může být v mnoha případech téměř nemožné. Protékající pračku je tedy občas lepší vyměnit za novou, než čekat několik týdnu na instalatéra. Ovšem problém je i u jiných řemeslníků. Sháníte zedníka, truhláře nebo elektrikáře i zde si počkáte pěknou řádku týdnů, než se na vás usměje štěstí a řemeslník bude mít čas. Je pravda, že řemeslníků je v posledních letech žalostný nedostatek, většina z nich má navíc stálé zákazníky a nové zakázky ani nepřijímá. I když dnešní doba přeje stavebnictví, často se práce zastaví i na několik týdnů, právě v důsledku nedostatku odborných pracovníků.

potřebné nářadí

Vyšší cena, čekací lhůty

Jak už bylo napsáno výše, řemeslníci si mohou vybírat, jakou práci přijmout a kterou naopak odmítnout. Pro lidi už není největším rozhodujícím měřítkem cena, ale právě tolik potřebné reference, kvalitně odvedená práce nebo rychlost. Za dobře odvedenou práci tak neváhá mnoho Čechů zaplatit nemalé finanční částky.