V životě se dostáváme do různých situací. Některé z nich jsou příjemné, jiné právě naopak. Každý z nás jednou za život musí řešit své bydlení, ať už vlastní koupi bytu nebo rodinného domku nebo rekonstrukce u rodičů či stavbou nového svého vlastního bydlení. Možností je opravdu mnoho a pro některé z nás to řeší i nájem v klasickém bytě. Nyní ale trochu odbočíme od těchto běžných záležitostí a řekneme si o půjčkách, pokud již nějakou nemovitost vlastníte. Jakmile totiž máte nemovitost, máte také spoustu možností, například si vzít i půjčku s ručením nemovitosti takzvanou hypotéku.

peníze předávání

Vlastníte dům, pozemek nebo byt? Či se jedná o něco většího nebo jiného? Jste podnikatel nebo firma? I v tomto případě můžete využít hypotéku a financovat podnikání. Jakmile dáte nemovitost do zástavy, získáte za ni až 70% z jejího odhadu. Peníze můžete následně použít jakýmkoliv způsobem v rámci svého podnikání, firmy nebo živnosti.

To samé platí i v případě občanů. Pokud potřebujete půjčku a vlastníte nemovitost, pak můžete zvolit úvěr s ručením nemovitostí. Tento typ úvěru se řadí mezi nebankovní hypotéky. Získáte peníze za nemovitost, může se jednat až o hodnotu 70% z jejího odhadu. Následně se peníze vyplácí na účet a to třeba do druhého dne. Vyřízení je velice jednoduché, stačí, když sdělíte pár základních informací. Předběžně můžete také požádat o návrh. Ten se neplatí a žádným způsobem se u návrhu ničemu nezavazujete. Je zdarma a slouží jako předběžný návrh řešení Vaší finanční situace.

lidé ruce notebook grafy

Být majitelem nemovitosti je velká výhoda. Hypotéky mívají velice výhodné úrokové sazby. Dokonce si můžete úrok také zafixovat, třeba na celou dobu splácení. Mimochodem doba splácení může být až 30 let. Po tuto dobu budete jenom splácet měsíční splátky, jejichž výše Vám bude předem vypočítána. Peníze z úvěru můžete už předem využít jakkoliv. Hned na začátku, třeba druhý den od vyřízení úvěru získáte celou částku na účet a tu použijete podle libosti.