Stavíte si nový dům, opravujete byt nebo předěláváte interiér? Všechny případy mají jedno společné – jedná se o celou řadu starostí, kterým jste vystaveni. Naštěstí jsou zde i povolání, které vám s tímto problémem mohou pomoci! Jaké? No přeci bytový architekt.

Bytový architekt vám totiž velice rád pomůže nejen vybrat vhodný nábytek, ale dokonce vám poradí i jak přestavět celý interiér tak, aby byl prostor větší. Pokud nevěříte, máme tu pro vás hned několik důvodů, proč byste si bytového architekta měli najmout i vy!

moderní pokoj

Prvním důvodem je fakt, že se jedná o profesionála, který má dokonalý přehled o dostupných věcech na trhu. Chcete lustr, který vypadá jako trubky, sedací soupravu, která je světle růžová? Není problém! Správný odborník dobře ví, co se v jakém obchodě prodává a jaké jsou ceny. Pokud byste navíc chtěli něco naprosto specifického, není pro tohoto profesionála problém ani najít specializovanou firmu, která vám nábytek vyrobí na míru. Zkrátka – vyzná se v nábytku, který je v současné době na trhu k dostání.

moderní pokoj

Máte vybraný nábytek, ale nevíte jak ho uspořádat? Není problém, od toho tu je taktéž bytový architekt! Ví, jak pomocí světla nasvětlit pokoj tak, aby dýchal a celý prostor působil nejen moderně a útulně, ale i vzdušně. Například v dětském pokojíčku vám pomohou umístit nábytek tak, aby se dětem na psacím stole dobře psali úlohy a aby měli i hrací zónu.

Kromě klasického nábytku je tu bytový architekt i proto, aby vám pomohl sladit všechny maličkosti a detaily. Přeci jen celý interiér ihned oživí vkusné polštářky, deky, květiny nebo jiné drobnosti. Samozřejmostí je i rada s vymalováním, nebo obložením stěn. Bytový architekt vám mile rád poradí například i s výběrem vhodných kachliček do koupelny. Věřte nebo ne, ale jsou to právě drobné detaily, které z obyčejného domu, dělají domov.