Každý z nás si potřebuje najít čas na sebe, volnočasové aktivity nebo na své blízké. Uklízení tomu zrovna moc nepomáhá a vysávání nepatří mezi nejzáživnější činnosti. Dnes si ale můžete pořídit do domácnosti přístroj, který vám se vším pomůže. Robotických vysavačů je mnoho druhů v různých cenových relacích. Zkusíme se na ně podívat blíže:Černobílý robotický vysavač.

  • Levnější – většinou pod 10000 Kč – menší sací výkon, místnost objíždí tak, že pokud narazí do překážky, vydá se jiným směrem, ne vždy se spolehlivě dostane všude
  • Nad 10000 Kč – produkty obsahují 360 stupňový snímač. Zmapují celou místnost a spolehlivě vysají. Některé mají dokonce možnost umývání podlahy nebo propojení s aplikací ve vašem smartphonu, kde můžete například nastavovat virtuální stěny (přístroj zde nevysaje), nebo naprogramovat plán vysávání. Také vám na telefon přijde notifikace se zprávou o problému nebo úspěšným splněním úkolu. Velkou výhodou je také to, že pokud vysavač rozpozná, že se nachází na koberci, svůj sací výkon zvýší. Pro hračičky a milovníky chytré domácnosti jsou zde i produkty, které si s ní můžete propojit a ovládat je prostřednictvím chytrého reproduktoru, mezi něž patří například Alexa od Amazonu nebo Google Home od Googlu.
  • nad 20000 Kč – větší sací výkon, všechny výše zmíněné funkce, ne vždy se ale produkty vyplatí, jelikož nebývají o tolik lepší než výše zmíněná kategorie.

Ruční vysavač.
Při výběru produktu je jedním z klíčových faktorů sací výkon. Robotické vysavače jej mívají nižší než ty klasické, proto je lepší vysávat častěji, klidně i několikrát do týdne. Pokud si pořídíte produkt s možností umývání, nejlepšího výsledku dosáhnete, když jej necháte pracovat poprvé na sucho, podruhé přidáte vodu. Také je dobré si uvědomit, že čím méně bude překážek, tím lépe vysavač uklidí. Pokud je to možné, zbytečné překážky odstraňte. Nabíjení všech vysavačů probíhá přes speciální dokovací stanici, před kterou nesmí být žádné zábrany, aby se po úklidu mohl vysavač do nabíječky dostat. Některé střední a dražší modely mají funkci, která zajistí, že pokud bude mít zařízení slabou baterii, ale nebude hotové s prací, vrátí se do nabíječky a po chvíli jede práci dokončit. Každopádně s produktem budete jistě spokojeni a zanedlouho po koupi budete vesele popíjet kávičku, zatímco vám vysavač udělá doma pořádek.