Flanel je jeden z nejoblíbenějších materiálů, který je vhodný především na zimní období. Jeho charakteristickými vlastnostmi je lehkost, hebkost a hlavně hřejivost. Jeho povrch je mechanicky pročesán, čímž se docílí příjemného povrchu. Do kterého je možné se zachumlat a opravdu zahřát.Nové ložní povlečení

Krep je vhodný materiál na ložní povlečení v letních měsících. Krepová struktura je na bavlněné tkanině vytvořená speciálním procesem. Výhodou tohoto povlečení je, že se nemusí žehlit, a přesto si udržuje neměnnou vrásčitou strukturu.

Bavlna je tradiční materiál, ze kterého se ložní povlečení vyrábí odpradávna. V současné době se nabízí v zajímavých barevných odstínech a vzorech. Bavlna je oblíbená pro svoji měkkost, prodyšnost, savost či pružnost.

Bambus je přírodní vlákno a má podobné vlastnosti jako bavlna. Textilie z tohoto materiálu se podobá lněnému plátnu, které je na dotek tvrdé. V současné době se změnil způsob zpracování bambusového vlákna a díky tomu se stal ideálním materiálem na povlečení. Vyšší savostí a antibakteriálními vlastnostmi už mnohdy klasické materiály předčí.

Bavlněný satén je hustá tkanina s pevnou strukturou, která se vyznačuje přirozenou lesklostí. Jeho výhodou je fakt, že ložní prádlo z něho zhotovené v létě ochlazuje a v zimě hřeje. Může se tedy používat po celý rok.Ložní povlečení s potiskem

Damašek nese svoje jméno po hlavním městě Sýrie, ze které k nám v době rozkvětu přišel. Většinou to je jednobarevná lesklá tkanina s typickým vzorem. Listy, zrnka, květiny, ornamenty, proužky. Damaškové povlečení patří mezi cenově dražší. Ale investice do něho se vyplatí, protože vydrží mnoho let. Pro tuto životnost je damašek odedávna oceňovaný materiál.

Nákup ložního povlečení se uzavře výběrem vhodného prostěradla. Ať už v napínacím provedení či v podobě plachty. Bavlněná prostěradla jsou prodyšná, dobře sají pot a jsou rovněž silně hypoalergenní. Froté prostěradla jsou oblíbená pro svůj na omak příjemně mechový povrch. Nemusí se žehlit a hodí se na celoroční používání. Damašková prostěradla působí luxusním dojmem a pokud se doplní stejně vzorovaným povlečením, bude výsledný efekt dokonalý. Velká pevnost, malá srážlivost a vysoký lesk jsou jejich předností.