Znáte to. Čekáte na autobus a nemáte co dělat. Přijde vám to jako celá věčnost, a tak vytáhnete z kapsy telefon a brouzdáte sociálními sítěmi nebo aktuálními zprávami ze světa. Existuje ale celá řada naprosto skvělých aplikací, které vás mohou zabavit, a navíc se můžete něco naučit.
Zjednodušte si život

Vsco

Jestli patříte mezi vášnivé fotografy a dokumentujete co se dá, tato aplikace vás naprosto nadchne. Svou jednoduchostí okouzlila miliony uživatelů. Nabízí spoustu zajímavých filtrů, které můžete jednoduše korigovat. Samotné fotce můžete přidat či ubrat jas, zvýraznit kontrast nebo dopřát dávku zrna. Aplikace má bezplatnou i prémiovou verzi, kterou si lze předplatit. S prémiovou verzí se vám otevírá možnost vyzkoušet více efektů. Pro příležitostné fotografy však bude bohatě stačit i ta zadarmo.

Calm

Někdy je skvělé se na pár minut zastavit. Tato šikovná aplikace vás naučí, jak meditovat nebo jak večer rychle usnout. Máte na výběr z mnoha audionahrávek, koučů a kurzů. Můžete díky tomu meditovat I při cestě do práce nebo dokonce při pauze v zaměstnání. Naučíte se lépe zvládat stresové situace a uvolnit se, relaxovat. I tato aplikace nabízí prémiovou verzi, ve které máte k dispozici větší počet meditací.

Duolingo

Pokud se chcete naučit cizí jazyk, ale nemáte čas chodit do kurzu, duolingo si zamilujete! Je zdarma a nabízí 30 cizích jazyků. Každý den stačí pouhých 10 minut abyste po 3 měsících zvládli sami hovořit. Celá výuka probíhá formou obrázků, audionahrávek nebo různých doplňovaček. Každý jazyk má spoustu úrovní a kontrolních zkoušek, které otestují, co jste se naučili. Nejen, že se přiučíte, ale také skvěle využijete svůj volný čas.
Užitečné aplikace

Nepanikař

Trápí-li vás panické ataky či úzkostné stavy, tato aplikace vám změní život a pomůže zvládat běžné situace. Obsahuje hry, matematické příklady, deník a mnoho dalších velmi užitečných aktivit. Velmi pomáhá lidem, kterým dělá potíže například jízda hromadnou dopravou a není jim dobře. Po chvíli používání této aplikace se uklidní a mohou pokračovat v cestě bez dalších problémů. Pokud podobně nepříjemné situace zažíváte i vy, stojí za to tuto aplikaci vyzkoušet.