Určitě jste si všimli toho, že děti, které mají bohaté rodiče, mají mobilní telefony od značky, jako je například Apple. U dítěte, které bohaté rodiče nemá, něco takového nenajdete. Pokud je dítě malé, telefon by správně vůbec nemělo mít. Jsou děti, které si právě na telefonu vytvoří tak velkou závislost, že odtrhnout dané dítě od telefonu nebude jen tak.

Je otázkou, zda je dobrým nápadem dětem kupovat telefony od značky, která rozhodně nenabízí telefony levné. Pokud dítě potřebuje telefon, protože chodíte do práce a dané dítě po telefonu kontrolujete, jestli odešlo ze školy a dorazilo v pořádku domů, pak na něco takového jistě nebude potřeba telefon, který stojí více než 10 000,-. Stačí i ten, který se pohybuje do 5000,-.

bílý telefon

Takto drahý telefon je pochopitelný u lidí, kteří každý den pracují a musejí s někým neustále volat, protože má dobrou výdrž baterie, ale pro dítě něco takového není vhodné. Pokud si stojíte za tím, že daný telefon musí dítě mít právě kvůli dobré výdrže baterie, pak věřte, že jsou i jiné a mnohem levnější telefony, které něco takového nabídnou a pro dítě jsou mnohem vhodnější.

Některé děti mají dokonce již několikátý iPhone a přitom by něco takového dané dítě nemělo mít vůbec. Je určitě dobré zamyslet se nad tím, zda je něco takového pro dítě vhodné. Opravdu je potřeba, aby mělo něco takového? Není zde náhodou jiná a lepší možnost?

pěkný telefon

Chcete se vyhnout tomu, aby vaše dítě pořád nebylo jen na telefonu? Pak pro to něco udělejte. Těch věcí, kterých můžete udělat, je dost. Stačí to jen začít nějak řešit. Jsou rodiče, kteří spoustu věcí přehlížejí a dobré to rozhodně není. Řešte některé věci co možná nejdříve, protože to bude mít vliv na budoucí fungování právě vašeho dítěte. Začněte nad některými věcmi dostatečně přemýšlet, protože zjistíte, že je mnoho věcí, které můžete ovlivnit a díky kterým to nebude mít v budoucnu vaše dítě tak složité.