Jelikož jsou dnes telefony vyráběny tak, aby vydržely zhruba ty dva roky, po které jsou v záruce, často se stává, že po této době se začínají zpomalovat, zasekávat a celkově odcházet. Proto je dobré, je jednou za čas restartovat, což jistě umí každý z nás.

sbírka telefonů

Již zmíněný restart telefonu většinou krátkodobě pomůže, avšak z hlediska delšího časového horizontu, se nejedná o nic až tak zázračného a napomáhajícího k lepší výdrži. Ve starších modelech byl tento krok složitější, a to zejména z toho důvodu, že každý mobil měl vyndavací baterii. Občas však trvalo poměrně dlouho, než jste se k ní dostali, jelikož sundání zadního krytu bylo jakýmsi hlavolamem. Dnes tomu již tak není, a tudíž se zmáčkne jen tlačítko, které se používá pro zamčení. Již zmíněné tlačítko podržíte o něco déle, než obvykle. Poté vám vyskočí na ploše nabídka, vy kliknete na „restartovat“, a je to!
telefon a klíče

Nicméně pokud chceme něco lepšího, tak při častých zásecích se vyplatí uvést telefon zpět do továrního nastavení, což vás vlastně vrátí do modů, ve kterém jste telefon poprvé dostali. Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Kroky vedoucí k továrnímu nastavení

1.       Dostat se do nastavení

Ze všeho nejdříve je podstatné, dostat se do nastavení. Tohoto cíle dosáhnete tak, že z úvodní obrazovky přejedete do menu, kde najdete ikonku „nastavení“, kterou zmáčknete.

2.       Najít sekci správa či něco podobného

Jakmile jste se dostali do všech možných nastavení v rámci vašeho přístroje, vyhledáte buď v lištičce s lupou slova „správa“ nebo „obnovit“. Tohoto kroku se dácké dosáhnout tím, že budete rolovat, a najdete tak příslušné oddělení.

3.       Najet na „obnovit tovární data“

Nyní se tedy nacházíte v sekci, ve které si vyberete, zda chcete jen zrušit vámi vybraná nastavení různých funkcí telefonu, sítí či celkově obnovit tovární nastavení. Pro zlepšení životnosti je nejlepší zvolit si poslední zmíněnou možnost.

4.       Možnost zálohování

Jakmile stisknete tlačítko „obnovit“, mělo by vám vyskočit, jestli chcete v rámci vaše účtu u Googlu data v telefonu uložená zálohovat. Záloha dat by vždy měla proběhnout, jelikož nikdo z nás přeci jen nechce ztratit ty vzácnosti, které v telefonu má. Po úspěšném zálohování, se telefon obnoví, a měl by fungovat lépe.