Také máte rádi své věci v pořádku a dohlížíte na to, aby byly na svém místě uklizené a čisté? Pak jistě dbáte i o to, aby se to týkalo i vašich brýlí. Kupříkladu brýle na čtení, které používáme jen na tyto specifické činnosti, neustále někam odkládáme, když měníme režim ze čtení na sledování vzdálenějších předmětů. Nemůžete je mít zkrátka stále na očích, pokud slouží jen na čtení, při pohybu po místnosti byste skrze ně viděli rozmazaně.

sluneční brýle

A zde nastává onen známý problém, kam brýle odložit, když je zrovna nepotřebujeme? Vkládat je neustále do pouzdra sem a tam, to je nesmírně otravné a zdlouhavé, připadáte si pak doslova jako blázen. A to je právě vhodná chvíle sáhnout po stojánku na brýle. Umožňuje velmi rychlé odložení brýlí na bezpečné místo, kde o nich víte, a které je také chrání před mechanickým poškozením. Pamatujte na to, že brýle jsou jedním z nejkřehčích předmětů v domácnosti, a že jejich poškození či dokonce zničení je velice pravděpodobné a reálné.

brýle na čtení

Můžete si jej vzít i na dovolenou

Pronajali jste si horskou chalupu nebo penzion někde u přehrady a patříte k lidem aktivním, co tráví spoustu času sportováním a pobytem v přírodě? Pak budete zřejmě v horách nebo u vody chystat vhodný program a k tomu bude zapotřebí prostudovat papírovou nebo elektronickou mapu na notebooku. A bez brýlí na čtení to půjde stěží, jestliže se bez této pomůcky neobejdete, i když se třeba jedná o pouhou jednu dioptrii. A jestliže při sledování mapy odbíháte od stolu do kuchyňky, kde si chystáte kávu nebo snídani či oběd, vyplatí se brýle odložit na stojánek a nenechávat je ležet volně na stole či na podlaze, kde vám na ně někdo může šlápnout, shodit je na zem nebo na ně něco omylem položit či převrhnout. Stojánek tu opět poslouží mnohem lépe, než zmiňovaná pouzdra, ta si ponechejte pro samotné cestování, uložená v zavazadlech.