Zimní období je pro náš organismus velmi náročné. Velmi snadno podléháme různým onemocněním, přibíráme na váze atd. Zkrátka s mrazy, sněhem nebo zimou se těžko vyrovnáváme. Nesvědčí nám ani přechody z teplých míst do studeného venkovního ovzduší. Energie, kterou jsme si v létě nasbírali je nějak pryč a my musíme sáhnout po vitamínech a minerálech, abychom je alespoň nějakým způsobem tělu doplnili. Ale i v zimě se věnujeme společenskému životu, sportům nebo různým aktivitám a samozřejmě všichni, ale obzvláště ženy, chtějí vypadat půvabně a přitažlivě. Zdravá a správně ošetřená pleť toho bude základem.
svíčka a krém

Na obličeji je hned znát nějaký problém

Není teď zrovna řeč o různých puchýřcích, které se čas od času objeví, ale bohužel i nemoc zanechá jizvy, které nelze přehlédnout. Než se z nemoci pořádně dostaneme, tak naše pleť je šedá a vypadá velmi unaveně. Příčinou je pomalá obnova buněk. Díky tomu se objevují vrásky a nedokonalosti, které samozřejmě na kráse nepřidají. Naštěstí se na trhu objevují poměrně dost dobré výrobky v podobě různých hydratačních masek. Dokážou skvěle zásobit pleť vitamíny a kyselinou hyaluronovou, navíc ji i dokonale zklidní a hned se cítíme daleko lépe. Masáž a odpočinek prospějí nejen tělu, ale i celkovému vzhledu.
obličejová maska

Mráz a hydratační krém

Nesmíme dát na každý mýtus, který někde slyšíme. Pokud si nejsme jisti, je dobré se obrátit na profesionály, ti nám rozhodně poradí, co nám bude v zimě svědčit nejlépe. Ale v podstatě se nemusíme obávat toho, že nám hydratační krém na obličeji zamrzne. Přece si na obličej nenanášíme jen vodu, ale především mastné látky, které nám totiž právě v zimě chybí. Jakmile spadne rtuť teploměru pod osm stupňů, tak mazové žlázy sníží svoji aktivitu, anebo se dokonce úplně zastaví. A nyní dochází k tomu, že nám bude chybět ochranný film lipidů a pokožka začne pomalu hrubnout, což moc na kráse skutečně nepřidá. Péči o pleť pak lze doplnit vhodným nočním a hydratačním krémem například s aloí verou, glycerinem a podobně.