Doma, na chatách nebo chalupách nalezneme poškozený a omšelý nábytek nebo drobnější bytové doplňky. Renovace vhodným textilem nebo tapetou, udělají z těchto starých věcí úplně nové výrobky, které dostanou neotřelý a netradiční vzhled. Poškozené věci, ke kterým máme citovou vazbu, nemusíme tedy vyhazovat.

kostkovaná látka

Jak si takový zajímavý výrobek můžeme vyrobit?

Zkuste třeba vzít na pomoc štětec, textil a tapetu. Možná budete konečným výsledkem mile překvapeni. Než se do práce pustíte, rozmyslete si, jak byste chtěli, aby konečný výsledek vypadal. Klidně si načrtněte plánek výrobku a napište si, jak budete s výrobou postupovat a co vše budete potřebovat. Při renovaci buďte trpěliví a raději pracujte o něco déle. Není dobré práci uspěchat. Pokud budete renovovat kus nábytku, zkuste třeba oživení textilem.
stará komoda
Potažení nábytku textilem dokáže celý vzhled úplně změnit. Nemusíte potahovat výrobek textilem celý, ale pokud zrenovujete třeba pouze zásuvky, mnohé z vás výsledek překvapí. Renovujte ve stylu, který je vám blízký. Oblíbený je retro styl, country nebo provance. Pro takové účely se hodí drobné komody, skříňky nebo toaletní stolky. Tady se vám nabízí volné pole působnosti. Určitě se vám povedou vytvořit pěkné výrobky.

Rozhodli jste se pro obnovu látkou?

Nevybírejte si příliš slabou. Lepidlo by vám proteklo skrz látku a po zaschnutí by vytvořilo nepěkné skvrny. Zvolte silnější bavlněné plátno nebo silný kanafas. Oblíbenými dekory jsou květy, proužky nebo kanafas. Pro větší rozmanitost můžete vzory mezi sebou kombinovat. Jako doplněk můžete vyrobit závěsy, záclonky nebo povlaky na polštáře ve stejném dekoru.

Jestli k renovaci zvolíte tapetu. Můžete si vybrat mezi samolepící. Dekorů je velké množství a práce je velmi jednoduchá. Na zadní straně tapety je předkreslen metr, který vám usnadní měření.