Vybrali jste si pro svou budoucí spolupráci právě hypotéku? Chcete se stát jejími hrdými partnery a doufáte, že vám za odměnu poskytne dostatek financí? Jakmile přemýšlíme o půjčkách nebo úvěrech, tak hypotéky se stále ještě pohybují velice vysoko. S poměrně nízkou úrokovou sazbou se není co divit, takže pokud lidé mohou ručit nějakou nemovitostí, ať už se jedná o byt, dům, pozemek či komerční budovy v případě podnikatelů, tak zřejmě není nad čím dlouho váhat.

Jenomže se můžete stále ještě v dnešním světě setkat s různými názvy. Proč existuje například název hypotéka bez příjmu https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/?

podání rukou

Pod tímto pojmem totiž hned lidé nabudou dojmu, že se jedná o finanční produkt, u kterého opravdu nemusíte dokládat žádné své příjmy, jenomže to už je dávno historií a takováto půjčka v podstatě neexistuje. Vždy totiž musíte alespoň nějakým způsobem doložit své příjmy či výdaje. Ovšem právě prokázání není vůbec složité, jak si řekneme za chvíli. V dnešní době si totiž poskytovatel úvěru vždy musí ověřit, jak na tom jste finančně, to je dáno zákonem a právě toto pravidlo má chránit lidi před krachem nebo dluhovou pastí do které by se případně mohli dostat, kdyby neměli žádné finance na splácení měsíčních splátek kvůli půjčce.

peníze eura

Žádné složitosti v tom však nehledejte. Pokud nemáte stabilní příjem, který byste mohli snadno prokázat, tak postačí, když s vámi do smlouvy vstoupí další osoba, která svůj příjem prokáže, může to být sestra, bratr nebo kdokoliv další třeba z příbuzných.

Hypotéky se většinou splácí delší dobu, není proto výjimka, že i v tomto případě můžete počítat s dlouhou dobou splácení úvěru a to například až kolem 30 let.

Ještě je potřeba zmínit, že u podnikatelských úvěrů je vyřízení ještě jednodušší. Podnikatelé, firmy i živnostníci mají totiž ještě mírnější pravidla než je tomu v rámci spotřebitelských úvěrů. Jejich daňové přiznání může být klidně nižší, ale podnikání se dá doložit i vydanými fakturami a podobně.