Dnes vlastní automobil prakticky každá rodina. V naprosté většině jich je i více než jeden. Obvykle se počítá s jedním na každého člena rodiny, který vlastní řidičský průkaz. A tyto vozy skutečně jen málokdy zahálí.

Ovšem není třeba říkat, že každá jízda je spojena s určitým rizikem. To se zvyšuje úměrně počtu vozů na vozovce a také v závislosti na podmínkách. Každý asi ví, že při dešti je potřeba jezdit opatrněji, o námraze ani nemluvě.

To jsou však obecně známé faktory, o kterých se ví. Avšak existují i takové, které, ačkoliv se mohou zdát samozřejmé, pozornosti unikají. Příkladem může být přímé sluneční světlo. To dokáže velmi snadno oslnit, a díky tomu si nemusíme všimnout překážky v cestě, které bychom se jinak bez problému vyhnuli.

vyjíždění do slunečného dne

Samozřejmě, nad sedadlem řidiče najdeme clonu, která nám má v tomto pomoci, avšak ta není příliš účinná v případě, že je Slunce nízko na obloze, případně svítí z boku. I proto se stává stále populárnější protisluneční folie na okno.

V podstatě se jedná o tmavou folii, která brání vstupu přímých slunečních paprsků, aniž by přitom omezovala naši viditelnost i za zataženého počasí. Je tedy pochopitelné, že si ji stále více lidí lepí především na čelní sklo.

jízda proti slunci

Otázkou samozřejmě je, kde ji sehnat. Pokud chceme skutečně kvalitní výrobek, pak nám nezbude než navštívit certifikovanou značkovou prodejnu. Jistě, sice si zde připlatíme, ale budeme mít jistotu, že dostaneme skutečně to, co potřebujeme.

Samozřejmě ji můžeme občas najít i na pultech nejrůznějších hypermarketů, avšak zde se jedná o levné varianty, které příliš nefungují, a navíc blokují veškeré světlo, což může být nebezpečné, zejména při jízdě za šera.

I zde tedy platí, že se rozhodně vyplatí si připlatit. Zde jde totiž bez nadsázky o bezpečnost jak naši, tak i ostatních členů rodiny, které povezeme. A s tím si rozhodně není dobré zahrávat.