Bydleli jste někdy v posledním patře bytového panelového domu, který byl v původním stavu, s rovnou plechovou střechou? Bydlení tohoto typu má své výhody i nevýhody. Výhodou je například ono poslední patro – nad vámi nikdo není, tudíž odtud neuslyšíte žádné dupání nebo hru na bicí. U rohového bytu se navíc omezí kontakt se sousedy i od některé ze stěn, takže tu pak máte větší klid. Nevýhodou je pak nižší tepelná izolace vůči povětrnostním vlivům – to znamená, že v létě stropem sálá teplo přímo od střechy a v zimě tudy zas teplo uniká z vašeho bytu a vy musíte víc topit.

panelový dům

Tyto nepříjemnosti lze pak alespoň zčásti řešit důkladným zateplením stropu, i když musíte počítat s tím, že se tím o několik centimetrů sníží výška místností. Otázkou pak zůstává, jaké použít kotvení do panelového stropu, aby vám izolační vrstva a krycí materiál nespadly na hlavu. Rádi bychom vám nyní nabídli osvědčený způsob kotvení, patentově chráněné injektážní kotvy Spiral Anksys, s nimiž lidé slaví úspěch nejen u panelových stropů, ale i u mnoha jiných stavebních materiálů, jako je pórobeton, kámen, plná cihla, dutá cihla Porotherm anebo OSB desky u dřevostaveb. S kotvami Spiral Anksys se počítá i u kotvení pergol, garážových stání či jiných staveb na již zateplenou fasádu a také u kotvení okrasného obkladového kamene anebo u tzv. provětrávaných fasád.

okno v domě

A v čem spočívá výhoda tohoto řešení?

Injektážní kotvy Spiral Anksys jsou duté válečky, zhotovené ze síťovaného ocelového plechu. Prostrčí se předvrtaným otorem, následně vyplní montážní pěnou a ta pronikne skrze otvory v síti a spojí se s okolím za vzniku velmi pevného kotevního spoje. Může vám to vzdáleně připomenout armování betonu ocelovým pletivem či dráty – v tomto případě je také ocel obepnutá litým betonem a vzniklý beto je velmi pevný a stabilní.