Nějaký typ bazénu má v současné době na své zahradě většina z nás. Ať už se jedná o malý či velký bazén, nafukovací či zapuštěný, zajisté víte, že vyžaduje řádnou péči. Především v letní sezóně je důležité dbát na čistotu a nezávadnost vody. Proto je nesmírně důležité pořídit si k bazénu kvalitní filtraci, která vám bude pomáhat s údržbou vody.

Na trhu jsou k dostání různé typy filtrací, a to kartušové či pískové. Pro klasické bazény je rozhodně vhodnější volbou pořízení pískové filtrace, která je vyráběna v mnoha různých velikostech i provedeních. Má mnohem lepší vlastnosti, a přitom je více než jednoduchá na údržbu.

Domácí bazén

Proč se vyplatí pořídit pískovou filtraci a ne kartušovou

Pořízení pískové filtrace je sice finančně nákladnější, ale oproti té kartušové se vám její použití více vyplatí. Kartušová filtrace funguje na principu přefiltrování vody přes speciální papírový filtr, který je třeba pravidelně měnit. Během sezóny tak můžete těchto filtrů spotřebovat několik a součet vynaložených nákladů se tak zvýší.

Oproti tomu písková filtrace funguje na principu přečistění vody za pomoci písku, jak již samotný název napovídá. Pokud se budete o filtraci řádně starat, může vám písek do filtrace https://www.chlorito.cz/pisek-do-piskovych-filtru vydržet i déle než jednu sezónu. Je však potřeba ho pravidelně proplachovat, a to zhruba jednou za 1 – 2 týdny, a to v závislosti na znečištění.

Písek do filtrace

Aby filtrace efektivně fungovala

Aby písková filtrace fungovala efektivně a po celou sezónu jste měli průzračně čistou vodu, která nebude obsahovat řasy či různé bakterie, je třeba zvolit vhodný filtrační písek. Použití chemických prostředků vám nevyřeší problémy, pokud nebude voda správně filtrována a čištěna. Proto je vhodné vybírat takový písek do filtrace, který je doporučen výrobcem. Kvalita jednotlivých typů písku se samozřejmě liší. Běžně je tak možné sehnat písek do filtrace s hrubostí od 0,4 do 2 mm.