Často máme pocit, že se na nás vše valí a nezbývá nám ani chvilka pro sebe. Vše ale lze změnit. Existuje více způsobů, jak se k problému postavit, některý z nich určitě pomůže i vám:
luxování koberce.jpg
·         Zapojte do povinností ostatní
Pokud je manžel unaven z práce, můžete být také unavená, také sedět s pivkem u televize a nic nedělat. Logické, ne? Pokud to vaše rodina nerespektuje, je čas na změnu, čas všechny do péče o domácnost zapojit. Spravedlivé rozdělení povinností s partnerem by (ač často není) mělo být samozřejmostí. Nezapomínejte ani na své děti. Čím víc zodpovědnosti a samostatnosti jim dáte, tím míň práce s nimi budete později mít, a tím připravenější budou do dospělého života. Je to vlastně taková investice do budoucnosti.
·         Zvažte, proč nestíháte
Máte příliš velký dům? Není na místě jít tedy do menšího, přináší vám dostatek radosti vzhledem ke všem povinnostem a nákladům s ním spojeným? Pokud problém není ve velikosti příbytku, prohlédněte své věci. Možná vás překvapí, kolika z nich můžete zamávat na rozloučenou. Dokončete doma nedodělávky. Stále odpadávající sprchová hlavice zdržuje od skutečné práce.
·         Zvolte vhodný způsob úklidu.
Pokud máte náročná a dobře placená zaměstnání, využijte úklidových služeb. Není to žádná ostuda a dáváte tím práci dalším lidem, pomáháte ekonomice. Nestyďte se, je to dnes běžná věc a vy můžete čas strávit tím, co vás baví více. Pokud doma profesionály nechcete, přehodnoťte, jak moc musí být uklizeno. Mít vše vydezinfikované zdravé není, naopak. Taky používejte vhodné prostředky a přístroje, vše zrychlují a usnadňují.
úklidová služba.jpg
·         Organizace je základ
Pokud vše jednou dobře uspořádáte a budete všichni systém dodržovat, usnadní a zrychlí vám to veškerou budoucí práci. Je potřeba systém nekompromisně dodržovat a věci nenechávat, kde nám odpadnou od ruky, naučit tomu všechny spolubydlící. Věřte, že život, kde neustále nehledáme klíče, je krásnější.