Zdravotní účinky čtyřnohého chlupáče

Mazlení s hlazení pejska má samé pozitivní účinky na vaše zdraví. Snížíte si tím cholesterol a riziko vzniku kardiovaskulárních chorob. U dětí se sníží riziko vzniku ekzému a alergie na zvířata. Hafík vám zajistí také nižší krevní tlak a posílí imunitní systém.

Věděli jste: nemocní vlastnící psa se uzdraví rychleji. Může to být i tím, že pes přeci potřebuje vyvenčit

Pes vám zvedne sebevědomí

Díky psovi budete lépe zvládat stresové situace a zvedne se vám sebevědomí. Pokud je dítě jedináček, díky psovi k sobě bude mít skvělého parťáka na lumpárny i cestování.

pes

Terapie psem

Vědci už je dávno dokázáno, že pes umí snížit bolest, úzkost a depresi a to nejen u lidí s duševními a fyzickými problémy. Využívá se toho například u onkologicky nemocných pacientů. Ale i během učení na zkoušku, kdy jede stres na plné obrátky, může pejsek pomoci nervozitu překonat.

Pes vás udrží ve formě

Pejsek se venčit musí a to i když se vám nechce nebo je venku ošklivo. Procházky jsou ale výhodné pro vás oba. Chlupáč se vyvenčí a vás to udrží v kondici. Pravidelná chůze je nejlepší a nejpřirozenější pohyb. Zpevníte celé tělo, posílíte srdce a nakopnete imunitní systém.

pes

Budete se více smát

Při kontaktu se psem se zvyšuje hladina oxytocinu tzv. hormonu štěstí. Stačí se pejskovi podívat do očí a pohladit ho. A v mžiku máte lepší náladu.

Pes zlepšuje sociální vztahy

Díky venčení posílíte mezilidské vztahy a je také dokázáno, že majitelé psů mají vůči druhým více empatie. Pro starší, osamělé lidi je venčení pejska ideální příležitost, jak se dostat ven a popovídat si s druhými lidmi.

Pes umí projevit lásku

Je jedno jestli jste pryč hodinu nebo celý den. To radostné vítání a vrtění ocáskem vašeho pejska stojí za to. Psí láska je upřímná a bezpodmínečná. To umí jen psi.

Pes jako příprava na roli rodičů

Jaká je nejlepší příprava na děti? Pejsek. Musíte se o něj starat, někdy neposlouchá, ale za vteřinu je tak roztomilý, že byste ho láskou sežrali. Pes vás zocelí a příchod miminka pak nebude takový šok.