Dopravní nehodu může bohužel začít každý z nás, a proto je dobré vědět, jak se při ní zachovat. Jestliže se staneme obětí, tak máme právo na odškodnění.

Jak se zachovat u dopravní nehody?

Postupujte s klidnou hlavou

Průměrným automobilům v dnešní době se o něco zvedá výkon a hlaveň bezpečnost. Tyto vozy nás klidně každý den vozí do práce, takže lidem opravdu spolehlivě slouží. Bezpečnost moderních vozidel se stále zvyšuje, přičemž oproti vozům před 30ti lety je na mnohem vyšší úrovni. Nesmíme na to však spoléhat, protože řada dopravních nehod každým rokem končí tragicky a to úmrtím. Když se staneme účastníkem nehody, tak musíme vědět, jak se zachovat.

dopravní nehoda

To samé platí i když jenom projíždíme, protože poskytnout první pomoc je ze zákona povinné. Nejprve zapněte výstražná světla, nasaďte si vestu a ve správné vzdálenosti umístěte výstražný trojúhelník. Následně běžte zmapovat situaci. Pokud jsou na místě nějací zranění, tak je nejdůležitější zavolat 155 a zajistit jejich základní životní funkce. Pokud došlo ke zranění osob, porušení komunikace či škodě přes 100 000 Kč, tak je nutné zavolat policii a vše na místě dořešit.

Spravedlivé odškodnění

V první řadě musíme dodržovat své zákonné povinnosti, mezi které patří mít vozidlo v dobrém technickém stavu s platným povinným ručením. Dále musíme mít povinnou výbavu, kdy si dávejte pozor na platnost lékárničky. Za povinné ručení se platí dost peněz, ovšem poškozený dostane peníze z pojistky viníka. Bohužel mnohdy tato částka nestačí na kompletní potřebnou opravu po nehodě, ale je to rozhodně lepší než nic.

nakládaní nabouraného auta

Nemusí to zůstat jen u poškození auta, protože může dojít i k újmě na zdraví. Pokud nejsem viníkem, tak máme plné právo na řádné odškodnění. U při spoluúčasti máme tento nárok, akorát nebude přiznán v plné výši. Abyste dostali to, co Vám patří, tak je tu poradna, která Vám zodpoví vše týkající se odškodnění po dopravní nehodě. Samozřejmě zákon na tyto situace mysli, takže poradna Vám pomůže s tím, abyste skutečně dosáhli řádného odškodnění. Peníze nám sice zdraví nevrátí, ale můžou velmi pomoci k jeho zlepšení.