Není to tak snadné
Při nákupu bychom neměli spěchat, protože v botách budeme chodit třeba několik let, a proto je zapotřebí si dobře vybrat, aby pro nás byli pohodlné byli jsme s nimi plně spokojení. Jako první bychom si měli změřit nohu, což se dělá zejména u dětí, protože těm noha ještě roste a zvětšuje se. Následně bychom si měli vzít botu zhruba o centimetr delší, aby byla pohodlná a zároveň nikde netlačila. V zimě si nezapomeňte vzít tlusté ponožky.

pevná obuv

Nejlepší je obout si celý pár, protože někdo může mít chodidla o něco odlišná. Navíc takto produkt chůzí řádně vyzkoušíme, protože i když se nám nějaký produkt líbí, tak nás může tlačit. Dále záleží na tom, kam ji budeme nosit, protože tu máme několik kategorií. Třeba společenská obuv není nijak odolná, ale za to skvěle vypadá, takže udělá parádu i na společenských akcích. Jedním z druhů je domácí obuv, která je specifická v tom, že by měla být pohodlná a poskytovat teplo našim nohám.

výskok v botách

Odolnost do přírody
Na podpatcích bychom toho v lese moc nenašli, a proto je zapotřebí zvolit trochu jinou kategorii. Trekové boty jsou skvělým řešením, které si můžete vzít i na náročné turistické trasy. Na první pohled jde poznat, že se jedná o skutečně pevné boty, které něco vydrží. Mají pevnou podrážku, takže se nám nevadí chodit po kamení a všemožném povrchu, kdy se vyhneme také zbytečnému sklouznutí a pádu. Mají tu i boty do zimního období, takže nám bude zároveň teplo a do přírody můžeme vyrazit vybavení během zimy. Při pohledu na cenovku si možná řeknete, že je to dost peněz, ovšem takové boty Vám opravdu vydrží a zažijete si s nimi dost dobrodružství. Na e-shopu si můžete filtrovat produkty podle ceny, barvy výrobce, velikosti a podobně, aby zůstali produkty, o které máte zájem a z nich jste si snadno vybrali. Nechybí u nich ani několik podrobných fotografií, abyste si je mohli detailně prohlédnout.