Zajímáte se o politiku? Myslím, že je to velmi kontroverzní téma. No jen se zkuste s někým bavit o politice. Podle mého názoru to není asi tak moc dobré téma na všechny okolnosti a případy. Znám totiž pár případů, kdy politika někoho opravdu hodně a škaredě rozhádala. No jen si to představte. Sedím s přítelem na pohovce a díváme se na film. Tento večer měl být celý náš jenže potom byla reklama. A co se nestalo. V reklamě byla ukázka na nějakou kandidaturu na politiku. Jednalo se o nějakou politickou stranu. Já se o politiku moc nezajímám, ale něco málo se vyznám. A tak jsem jen tak mimochodem utrousila nějaký směšný vtip na politickou stranu. A to jste měli vidět, jak to mého přítele naštvalo, byl celý rudý. Vůbec jsem tomu nerozuměla. A tak jsem se ho zeptala, pojď ho tak vytočil vtip a jednu politickou stranu. A můj přítel řekl, že do této politické strany se chystá jeho strejda. Jak jsem to mohla vědět? Myslím, že je to ale úplně jedno.

Politika se týká všeho.

Nebo s tím snad souhlasíte, že politika může rozhádat nějaký pár nebo manželství? Myslím, že je to docela špatné. Vždyť proč téma politika patří někam do rodiny? Podle mého názoru by se o politice neměl jen tak někdo bavit. Moje kamarádka to říká, že se máme držet zpět, co se týče politiky. Moje kamarádka má sice ráda politiku a dívá se na to v televizi a taky čte odborné časopisy o politice, ale sama mi říká, že není radno se o tom jen tak s někým bavit. Ať jsem ráda, že mám kamarádku, která se o politiku zajímá a dokáže se o tom bavit se mnou. Máme sice občas někdy rozdílné názory na politické strany, ale není to vždy katastrofa.

Politika a láska nejde dohromady.

Proto mě hodně překvapilo, jak můj přítel na to reagoval. Vždyť přece nás nerozhádá nějaká politická kampaň? Myslím, že by to bylo škoda. A taky jsem radši byla ticho a sledovala jsem film dál sama. Byla jsem sama víte proč? Protože můj přítel se naštval a odešel teď odešel někam ven a nevím kam teď, takže alespoň už vím, že se o politice nemám bavit. Politika není vhodné téma asi pro nikoho. Může rozhádat přátelství nebo partnerství. A máte vidět, když se o tom bavit třeba muži v hospodě. Jednou jsem byla svědek, jak politika rozhádala kamarády v hospodě. To potom byla rvačka že jsem radši odešla. Takže o politice se bavte jenom s lidmi, o kterých víte, že mají na politiku stejný názor jako vy.