Nábytkářský průmysl sází na tradice, vzhled svých výrobků, značku, materiál, ale také na praktické využití. Praktičnost se dnes stává zásadním kritériem pro posuzování zejména šatních skříní větších rozměrů, s nimiž chceme maximálně využít úložný prostor. Když se zaměříte na vyhledávání šatních skříní v obchodech s nábytkem, obvykle tu narazíte na dva základní typy – na skříně z dřevotřískových desek, anebo na skříně z dřevěného masivu, přičemž mají jeden společný rys a tím je výška celé sestavy. Zpravidla jsou to dva metry, a jestliže tento druh nábytku umístíte do obytného prostoru se standardní výškou stropů 250 nebo 260 cm, máte kolem půl metru prázdného místa, které využijete maximálně pro umístění pokojových rostlin anebo dekorativních předmětů.

obytná místnost s vestavěnou skříní

Tento hluchý prostor je v malých bytech, kde se počítá každý krychlový decimetr, poměrně zbytečně ztrátový, nebylo by rozumnější využít jej bezezbytku? Řešení existuje a tím jsou vestavěné skříně na míru Stěn skříně. Stoprocentní pokrytí celé plochy od stropu až k podlaze je právě jejich klíčovou zbraní, která smysluplně konkuruje šatním skříním mnoha výrobců.

vestavba v kuchyni

A co víc, vestavbu lze instalovat prakticky kamkoli, do jakéhokoli výklenku, pod schodiště, do vstupního vestibulu, do předsíně, chodby a kamkoli, kde chceme využít úložný prostor, který by byl jinak prakticky nevyužitelný. Skříň na míru v předsíni je optimálním řešením např. v bytě panelového domu, většina uložených předmětů je na jednom místě a přitom se v obývacím pokoji či v ložnici nabízí mnohem více obytného prostoru a byt se stává více slunný, světlejší a vzdušnější.

Další výhodou je možnost volit si libovolně dekor posuvných dveří, a pokud vsadíte na nějaké světlé barvy, a třeba klidně i na čistě bílou, máte prostor kolem vás pocitově příjemnější, než kdybyste byli sevřeni tmavou temnou stěnou.