Už se těšíte na další vlnu veder? Pokud je vaše odpověď negativní, měli byste si pořídit alespoň malou vodní plochu na zahrádku, kde se snadno zchladíte.

Čištění může být snadné

I přesto, že se na letní tropická vedra celá řada lidí těší, valná část českého obyvatelstva nemá tak velkou radost. Teploty nepřesahující 30 °C jsou ještě docela snesitelné a v podstatě i příjemné, ale jakmile je překročena tato magická hranice, není příliš vhodné zdržovat se dlouho na sluníčku. Krom jiného se můžete velice rychle dehydrovat, nemluvě o poškození pokožky. V práci většinu lidí zachrání klimatizace, ale pokud doma žádnou nemáte a nechcete za něco takového vyhazovat peníze, v podstatě vám zbývá se buďto výrazně chladit vnitřně, tedy pomocí pití, nebo si pořídit před domem alespoň malou vodní plochu.

Dítě pod vodou

Malou vodní plochou je myšlen hlavně bazén. Není potřeba kupovat zapuštěný typ. Ty jsou obvykle velice drahé, a navíc jejich stavba trvá dlouho a výsledek nemusí být vždy excelentní. Stačí-li vám něco na zchlazení, pak vám bude vyhovovat i dnes již klasický nadzemní model, který je vhodný jak pro děti, tak i pro dospělé. A navíc stojí jen pár tisícovek.

Ovšem pozor, bazén, to nejsou jen radovánky, ale také celá řada starostí. Vaší prioritou po zakoupení vodní plochy musí být udržovat vodu v dokonalé kondici. To znamená nakoupit vhodné dezinfekční preparáty, která to dokáží. Nejčastěji se využívá chlór, ovšem jeho specifická „vůně“ není úplně pro každého. Mořská sůl jako alternativa je také dobrá, stejně to platí i o preparátech s kyslíkem. Nechcete-li ale používat až příliš mnoho chemie, musíte začít pravidelně čistit dno a stěny. Nedělejte to však ručně, ale pomocí speciální bazénových vysavačů Chlorito.

Opalování na lehátku

Který vybrat?

Na malou plochu vám postačí bez problémů ruční typ, ale v případě, že si nakonec koupíte větší bazén, je vhodnější sáhnout po modernějších, ale samozřejmě rovněž i dražších poloautomatických, respektive zcela automatických modelech. Méně se s nimi nadřete a svou práci udělají stejně dobře, jako byste používat ruční verzi.