Pokud se rozhodneme zakoupit do rodiny společníka, konkrétně pejska, tak musíme zvážit všechna pro i proti. Jedná se o živé zvířátko a ne hračku, kterou můžeme odložit a nechat ji bez povšimnutí. Většinou se necháme unést krásou malých štěňat, která jsou velmi roztomilá. Jenomže měsíce se budou přehupovat a ze štěněte se nám vyklube pěkný puberťák a samozřejmě poroste a bude dospívat. Otázkou do jaké výšky, jelikož ta je podle druhu plemene. Pokud zrovna se jedná o prvního zvířecího kamaráda, tak vůbec není špatné popřemýšlet o koupi Akitě Inu štěně, které je velmi nenáročné na výchovu, avšak je hodně citově závislé na rodině, která ho bude vychovávat.

Akita 4

S výchovou je to stejné jako u dětí

Nebo spíše velmi podobné. Ačkoliv se jedná o větší plemeno, tak ve své původní rodné vlasti byl Akita využíván jako strážný, lovecký anebo dokonce služební pes. Má to někde ve své povaze zakódované a také to z něho dělá sebejistého psa s pevnou postavou. Také je často součástí různých výstav a přehlídek, což si umí náležitě vychutnat. Abychom ovšem mohli na takovou výstavu, tak musíme znát jeho rodokmen, proto je dobré se obrátit na chovnou stanici, která poskytne pravost čistokrevného původu. Ostatní má již majitel ve svých rukou. Děti potřebují k výchově dávku trpělivosti a ono to u tohoto štěněte není jinak. Potřebuje trpělivost, laskavost a vlídné zacházení. Pochopí velmi rychle, co od něho požadujeme a také se do rodiny celkem dobře zapojí.

akita štěně

Výchova a výcvik

Dá se říci, že tyto dvě věci se musí řádně propojit již od útlého věku. Akita Inu je skvělé plemeno i pro začátečníky, kteří nemají zkušenosti. Pokud se přihlásí do nějakého kurzu, jak správně vychovávat štěně a jak s ním dále pracovat, tak se stanou nerozlučnou a oddanou dvojicí. Kdo v podstatě zvládne perfektně základy, tak se později může podívat na různé vhodné sportovní aktivity. Rozhodně Akita potřebuje fyzicky i psychicky zaměstnat a k tomu je psí sport naprosto ideální.