Spousta lidí má stále zapsáno, že obezita rovná se prosperita. To možná platilo kdysi ve středověku, kdy bylo jídla málo a lidé s přebytečnými kilogramy tak patřili mezi bohaté vrstvy. Dnes je ovšem alespoň v našich zeměpisných šířkách jídla více než dost, což je také docela problém. Lidé se přejídají a často konzumují potraviny, které nejsou příliš zdravé a mohou za velký nárust kilogramů. Když se k tomu navíc připočte nedostatek pohybu, nakonec je docela logické, že v naší společnosti je tolik obézních jedinců, kolik jich je. A přitom zhubnout se dá docela snadno, tedy relativně.

Motivace

Chce to jen znát svůj aktuální stav. Ten se však nezjišťuje pouze na osobní váze, ale používá se k tomuto účelu i speciální výpočet bmi https://www.bmikalkulacka.cz/. Ten se sestává sice z hmotnosti, ovšem nejen z ní. Také je nutné započítat i výšku postavy, věk, a nakonec i pohlaví. Výsledek pak řekne, zdali má daný jedince normální váhu, trpí podvýživou či naopak ho trápí obezita.

V případě obezity se dá použít k její redukci keto dieta. Jedná se o světové proslulý způsob hubnutí, jenž prokazatelně funguje. Jeho princip je dětsky snadný a spočívá v omezení konzumace jak sladkých potravin, tak i tučných jídel. Díky tomu tělo nedostane cukry, které do té doby používalo jako palivo a místo nich si vyberete k tomuto účelu tuky. A když je nebude dostávat ve stravě, začne je brát z tukových rezerv. Tento způsob je velice efektivní, a kupodivu funguje takřka u každého.

Odšťavňovač citrusů

Aerobní cvičení

Velice dobré je také během hubnutí cvičit. Zvolit si správné dietní opatření je samozřejmě stěžejní, nicméně jsou zde i další faktory, které mohou přispět k pozitivnímu výsledku. Jedním z nich je rovněž i pravidelné cvičení. Cvičení by však neměli být silové. Ideálně by se mělo jednat o aerobní aktivity, které se vyznačují pocením, ovšem i schopností plynule a bez větších potíží dýchat.