Neznalí našinci by si mohli myslet, že je rozhodnutí vydat se na profesní dráhu OSVČ, tedy osoby samostatně výdělečně činné, terno. Že ten, kdo se pro podobnou formu obživy rozhodne, získá celou řadu výhod, díky nimž se mu bude přímo skvěle žít. A někdy je podobný názor svým způsobem i pravdivý. Ovšem někdy také ne. Situace se tu totiž liší případ od případu a také třeba i den ode dne, ba i z hodiny na hodinu. Jednou má podobně podnikající člověk vystaráno, zakázky i peníze se mu jenom hrnou a díky tomu lze žít v blahobytu, ovšem jindy není třeba vůbec možné se uživit a snadno se sklouzne třeba i do mínusu, který by mohl někoho takového uvrhnout třeba i do naprosté bídy.

marky staré

Tím, co tu právě zaznělo, rozhodně nechci nikoho odrazovat od jeho touhy stát se OSVČ. Nechci nikoho strašit tím, že ho může podobné rozhodnutí ožebračit a zkazit mu život. Chci tím jen upozornit na možná úskalí, jež se i v tomto případě mohou vyskytnout. Protože štěstí přeje připraveným.

A jak se na takové nepřívětivé okolnosti a s nimi související těžké časy připravit? Především tím, že si člověk nejlépe už v předstihu zjistí, jak bude moci teoreticky hrozící finanční problémy řešit.

staré marky

A jaké řešení mám na mysli? V první řadě zjištění si toho, kde někomu takovému v tíživé finanční situaci půjčí. Protože ono se ve chvíli, kdy se OSVČ přestane dařit, určitě neuspěje u všech půjček, které se u nás nabízejí.

Ale jisté je, že hypotéka OSVČ FAHD i v takových neradostných časech pomoci může. A to komukoliv, kdo se za ni dokáže zaručit zástavou nemovitosti a kdo prokáže aspoň minimální schopnost splácet. Zatímco se totiž u jiných půjček vyžaduje prokazování značných příjmů, zatímco u jiných půjček obvykle nesmí mít žadatelé žádné negativní záznamy v registrech dlužníků, exekuce atd, tady je zásadní právě schopnost dát do zástavy na celou dobu splácení nemovitost.

A to zachrání kohokoliv z řad OSVČ, když se přestane dařit.